Každý si zaslouží šanci následovat své sny, ale někteří lidé mají jen jednu šanci.

Nachlazení

27. června 2007 v 19:07 | doktorka.cz |  Zdraví
Rýma, kašel, bolest hlavy, zvýšená teplota - to vše nás nepříjemně otravuje a chceme se těchto příznaků co nejdříve zbavit. Je to však správné počínání?

Pokud pomocí léků okamžitě nepříjemné symptomy potlačíme, znemožníme organismu možnost vyloučit původce nemoci a jedovaté látky. Snížením horečky omezíme bojeschopnost imunitního systému. Výsledkem může být stav, kdy sice nemáme zvýšenou teplotu, z nosu nám neteče, ale po dlouhé období se cítíme rozlámaní a unavení.

Někteří lékaři a léčitelé vyznávající principy celostní léčby tvrdí, že pro celkově zdravého člověka je zcela normální mít jednou až dvakrát do roka rýmu trvající zhruba jeden týden. Většinou přichází na jaře a na podzim, kdy se v člověku aktivují samoočistné schopnosti organismu. Akutní rýma je pokusem těla vyloučit škodliviny, které nestačily vyloučit játra, ledviny, plíce, střevo a kůže.

Pokud tento čistící proces narušíme užíváním chemických léků, vylučování nečistot potlačíme, a tak docílíme toho, že se člověk v budoucnu opět rychle nakazí a bude náchylnější i k jiným onemocněním. Navíc může takový člověk nadále pociťovat tupý pocit v hlavě a ztěžklá víčka.

Jak důležité je pravidelné očisťování organismu nepotlačenou rýmou ukazuje skutečnost, že lidé nemocní rakovinou často dlouhá léta netrpí na nachlazení.
Samozřejmě, že pokud lidé praktikují jiné pravidelné očisťující kůry (např. půsty), stravují se zdravě a snaží se organismus nezanášet, mohou se obejít bez rýmy, aniž by to znamenalo riziko rakoviny.
Autor: mk
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama